SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Fruktknivar 9344550
*
nr 934 4550
Fruktknivar
nysilver, etui
Utrop:
400 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:41:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/1 13:09:07
1
250 kr
12/1 18:49:51
2
150 kr
12/1 18:49:51
1
200 kr (Budbetjänt)
12/1 19:31:55
2
250 kr
12/1 19:31:55
1
250 kr (Budbetjänt)
12/1 19:36:18
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etui fruktknivar nysilver pläter silver ädelmetall
-
7012 Bestick
32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-201..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:52
-
7015 Bestick
7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. V..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:39
-
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:00
-
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:42
-
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:05
-
7345 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:34
*
Fruktknivar
Läs om budbetjänten
Läs mer om e-auktion
nr 934 4550
Fruktknivar
nysilver, etui
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
10/1 13:09:07 | 1 | 250 kr |
12/1 18:49:51 | 2 | 150 kr |
12/1 18:49:51 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:31:55 | 2 | 250 kr |
12/1 19:31:55 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
12/1 19:36:18 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etui fruktknivar nysilver pläter silver ädelmetall
-
7012 Bestick
32 delar, Rostfritt, Nobel, Gunnar Cyrén (1931-201..//
Aktuellt bud: 2.400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:52 -
7015 Bestick
7 delar, silver, 1700-/1800-tal. Längd: 19-21,5. V..//
Aktuellt bud: 3.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:39 -
6073 Bestick
88 delar, Nysilver, Gense, Svenskt Spets, 60 kniva..//
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 18:00
-
7039 Champagnevispar
18 st, Nysilver, St & Co. Längd: 16 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:42 -
7055 Fat
+ kaffeskedar, 1 + 10 delar, silver. Längd: 11 cm,..//
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:05 -
7345 Frukostset
Brödhållare + knivställ, nysilver. Höjd: 23 cm
Auktionen avslutas
imorgon
13 maj kl 20:34